Манчестър Сити успя да победи Евертън

"Гражданите" се наложиха с 3:1

манчестър сити триумфира финала световното клубно първенство джеда
08:14, 28.12.2023

Манчестър Сити показа, че няма проблеми с адаптацията след завръщането си от Саудитска Арабия и обърна с 3:1 Евертън като гост.

Шампионите изиграха лежерна първа част, в която "карамелите" откриха с гол на Джак Харисън в 29-ата минута. През второто полувреме обаче хората на мениджъра Пеп Гуардиола не оставиха съмнения кой кой е в английския футбол и с победата си излизат на 4-о място, на 2 от 3-ия Астън Вила.

Най-напред Фил Фоудън с мощна тупалка с левия крак изравни, а в 64-ата минута Хулиан Алварес вкара от дузпа за 1:2. Тя беше отсъдена заради игра с ръка на Андре Онана, който спря изстрел на Нейтън Аке.

Крайното 1:3 оформи Бернардо Силва, наказвайки грешка на Евертън при изнасяне на топката.