Манчестър Сити започна защитата на ФА Къп с успех над Хъдърсфилд

Шампионът на Англия не срещна трудности при победата с 5:0

17:58, 07.01.2024
Манчестър Сити

Носителят на трофея от Купата на Англия Манчестър Сити започна защитата на отличието с победа над Хъдърсфилд с 5:0.

Фил Фодън откри резултата за "гражданите" в 33-ата минута, след като завърши многоходова атака с плътен удар от малък ъгъл.

Хулиан Алварес удвои преднината за английския шампион само 4 минути по0късно и осигури комфортен аванс на "сините" преди почивката.

След паузата възпитаниците на Хосеп Гуардиола продължиха да бележат на стадион "Етихад" в Манчестър. Удар на юношата на тима Оскар Боб се отби от тялото на противников футболист, преди да влети във вратата за 3:0. Фил Фодън удвои головата си сметка с фалцов удар от дистанция.

В игра за домакините се върнаха Кевин Де Бройне и Жереми Доку, които лекуваха контузии. Именно двамата белгийци взаимодействаха за последния гол. Плеймейкърът центрира към своя съотборник, който стреля от воле, за да подпечата успеха на тима си.

Манчестър Сити ще разбере противника си в следващия кръг след жребия. Той ще се състои в понеделник, след последния мач от кръга между Уигън и Манчестър Юнайтед.

В друг мач, игран по същото време, Лийдс победи Питърбро с 3:0.

Димитър Кузманов срещу британец в откриващия кръг на квалификациите за Australian Open