Манчестър Сити започна защитата на трофея от Шампионска лига с успех срещу Цървена звезда

23:54, 19.09.2023
Чете се за: 02:07 мин.
манчестър сити започна защитата трофея шампионска лига успех цървена звезда

Манчестър Сити победи Цървена звезда с 3:1 в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Възпитаниците на Хосеп Гуардиола стигнаха до успеха след обрат.

Срещата започна с минута мълчание за жертвите от природните бедствия в Mароко и Либия.

Носителите на трофея контролираха играта на стадион "Етихад" в Манчестър. Омри Глазер спаси плътен шут на Родри, а Ерлинг Холанд стреля с глава в напречната греда.

С една от малкото си контраатаки гостите откриха резултата. Осман Букари бе изведен сам срещу Едерсон и със силен удар даде аванс на тима си. Първоначално попадението бе отменено, но ВАР промени решението на съдийския екип.

След почивката английският шампион изравни след само 71 секунди игра. Ерлинг Холанд изведе Хулиан Алварес в наказателното поле. Аржентинецът преодоля противниковия страж и стреля в празната врата.

"Гражданите" стигнаха до обрат в 60-ата минута. Хулиан Алварес центрира от пряк свободен удар в наказателното поле. Омри Глазер се опита да боксира топката, но вместо това я изпрати в собствената си врата.

След като се разписа в миналогодишния финал срещу Интер, Родри бе точен и в първия мач на тима през новия сезон. Испанецът отправи фалцов удар в далечния ъгъл за 3:1.

В друг мач от групата РБ Лайпциг победи Йънг Бойс с 3:1.