Манчестър Юн стартира с равенство в Лига Европа

"Червените дяволи" и Твенте си отбелязаха по един гол на "Олд Трафорд".

Снимка:
08:08, 26.09.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Манчестър Юнайтед започна кампанията си в Лига Европа с равенство. "Червените дяволи" направиха завършиха 1:1 с тима на Твенте на "Олд Трафорд".

Отборът на Тен Хаг доминираше и се опитваше да притисне съперника. Той стигна до няколко ситуации в близост до наказателното поле, но не и до точен удар. Джошуа Зиркзее бе много активен и създаваше проблеми на защитата на гостите. В 26-ата минута центриране към него бе отклонено от Хилгерс. Опитът на бранителя да изчисти за малко да се превърне в красив автогол, но вратарят Унерщал се намеси блестящо.

Натискът на Ман Юнайтед се увеличаваше и в 35-ата минута това доведе до гол. Далот получи топката в наказателното поле. Бранителят бе блокиран, но успя да отклони към Ериксен, който с прекрасен удар откри резултата. Домакините имаха сериозен контрол върху случващото се на терена след попадението, но не се доближиха до второ попадение.

В 68-ата минута Барт ван Рой направи фантастичен пробив, като преодоля няколко футболисти на домакините. Накрая той си поведе дълго топката и Угарте сложи край на пробива. След неговата намеса кълбото стигна до Ериксен, който допусна грешка, която се оказа фатална. Той загуби топката и тя стигна до Ламерс, който изравни резултата.