Манчестър Юнайтед гледа смело към 1/8-финалите на Лига Европа след разгром над Реал (Сосиедад)

11:22, 19.02.2021
Чете се за: 00:58 мин.
Лига Европа
манчестър юнайтед гледа смело финалите лига европа разгром реал сосиедад

Отборът на Манчестър Юнайтед на практика си осигури класиране за осминафиналите на Лига Европа, след като разгроми като гост Реал (Сосиедад) с 4:0.

Срещата се изигра на стадион „Алианц Стейдиъм“ в дома на Ювентус в Торино поради продължаващата пандемия от коронавирус и ограниченията в пътуванията в Европа.

След няколко добри ситуации, „червените дяволи“ поведоха чрез Бруно Фернандеш в 27-та минута след асистенция на Маркъс Рашфорд. Баските опитаха да затруднят съперника с няколко включвания в атака, водени от Давид Силва, но в крайна сметка отправиха само един точен удар в рамките на първото полувреме по посока Дийн Хендерсън, заменил титулярния страж Давид Де Хеа.

След почивката възпитаниците на Оле Гунар Солскяр стигнаха до втори гол отново чрез Фернандеш в 57-та минута. Португалският полузащитник се разписа с премерен шут след отклонена топка от Даниел Джеймс. Рашфорд потърси Фернандеш, който хитро пропусна, а Джеймс отклони за съотборника си, който не сбърка. Първоначално попадението бе отменено поради вдигната засада, но след проверка на ВАР голът бе зачетен. Седем по-късно Рашфорд ознаменува силното си представяне след отлична контраатака, получавайки пас на скорост от Фред.

Малко след това бързината на „червените дяволи“ отново си каза думата и Джеймс завърши поредната контра след пас на Мейсън Грийнууд. Този път обаче голът в действителност бе отменен поради нередовна позиция. Крилото получи шанс да се разпише след пас на Фернандеш, но вратарят на домакините Алекс Ремиро направи добро спасяване. В заключителните мигове Джеймс най-накрая реализира попадение, използвайки страхотната си скорост.

Така, Юнайтед на практика си гарантираха участие в осминафиналите на надпреварата преди реванша на „Олд Трафорд“ след седмица.

Павел Колев: Концесията на „Герена“ няма да е безплатна, търси се инвеститор