ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Манчестър Юнайтед иска да задържи Оле Гунар Солскяер

Чете се за: 00:34 мин.
Футбол
манчестър юнайтед иска задържи оле гунар солскяер

Ръководството на "червените дяволи" е твърдо решено да предложи нов договор на норвежкия наставник без значение от резултатите на отбора до края на сезон 2020-2021, пише вестник "Дейли Телеграф".

Солскяер ще запази позицията си независимо дали воденият от него тим успее да стигне до трофей в края на настоящата кампания. Очаква се Оле да поднови своя контракт през лятото на 2021 година.

Бившият наставник на Кардиф и Мьолде пое Манчестър Юнайтед след раздялата на клуба с Жозе Моуриньо в края на 2018 година.

48-годишният Оле Гунар Солскяер е бивш футболист на тима и част от легендарния отбор на "червените дяволи", спечелил требъл през 1999 година.

Нападателят носи екипа на Юнайтед от 1996 до 2007 година, като записа 366 мача и вкара 126 гола. Най-запомнащият се обаче бе по време на финала в Шампионската Лига през гореспоменатата 1999 година, когато Солскяер се разписа в добавеното време срещу Байерн Мюнхен, за да донесе трофея на своя тим.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?