16:24, 14.09.2024
Чете се за: 02:42 мин.
саутхемптън манчестър юнайтед
Снимка: X

Манчестър Юнайтед надигна глава след две поредни грешки във Висшата лига. Футболистите на Ерик тен Хаг надиграха Саутхемптън с 3:0 в мач от четвъртия кръг.

На стадион "Сейнт Мерис" точни за "червените дяволи" бяха Матайс де Лихт, Маркъс Рашфорд и Алехандро Гарначо. "Светците" можеха да направят този мач по-интересен, но Камерън Арчър пропусна дузпа през първото полувреме, а през второто останаха и с човек по-малко, тъй като Джак Стивънс получи директен червен картон.

На този етап Юнайтед се намира на седмото място във временното класиране с 6 точки, докато съставът на Ръсел Мартин все още не познава вкуса на успеха от началото на сезона в английския елит и заема незавидната 19-та позиция, като все още няма точка. На 21 септември (събота) "червените дяволи" ще гостуват на Кристъл Палас, "светците" ще приемат Ипсуич.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Premier League (@premierleague)

Гостите владееха инициативата през по-голямата част от първото полувреме, но домакините бяха първите, които получиха шанс да открият резултата. В 33-та минута Тайлър Диблинг влезе в наказателното поле и бе фаулиран. Главният съдия отсъди дузпа, а зад топката застана Камерън Арчър, но Андре Онана изби удара му, а впоследствие показа добри рефлекси и при изстрела с глава на Арчър.

2 минути по-късно „червените дяволи“ вече бяха в ролята на лидери. Бруно Фернандеш центрира от корнер, а оставеният непокрит Матайс де Лихт реализира с глава за 1:0. Вторият гол от страна на Манчестър не закъсня в 41-та минута. Този път топката достигна до Маркъс Рашфорд, който стреля през куп играчи и осигури на гостите комфортен аванс на почивката.

Изглеждаше, че през второто полувреме нов гол няма да падне, но това се случи в добавените 6 минути на редовното време, когато Алехандро Гарначо сложи окончателно точка на спора след аситенция на Диого Далот.

БНТ кани партиите и коалициите за подписване на споразумение за отразяване на предизборната кампания