Манчестър Юнайтед вече е трети във Висшата лига след домакинска победа над Евертън

16:26, 08.04.2023
манчестър юнайтед вече трети висшата лига домакинска победа евертън

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна победа с 2:0 при домакинството си на Евертън в двубой от 30-ия кръг на английската Висша лига.

„Червените дяволи“ откриха резултата на стадион „Олд Трафорд“ в 37-ата минута, когато след продължителна атака пред наказателното поле на „карамелите“, Джейдън Санчо пусна остър диагонален извежда пас по земя към Скот Мактоминей, който от границата на вратарското поле с мощен изстрел от движение се разписа в близкия ляв ъгъл на вратата, пазена от Джордан Пикфорд.

Домакините удвоиха преднината си след грешка в отбраната на „синьо-белите“. Бранителят Шеймъс Коулман се опита да овладее дълга изритана топката дълбоко в половината на гостите, но кълбото мина под крака му и от това се възползва Маркъс Рашфорд, който овладя и пусна успореден пас към Антони Марсиал, а той от своя страна прати топката покрай плонжа на стража Пикфорд.

В класирането Манчестър Юнайтед събра актив от 56 точки и се изкачи на третото място, на три пункта преднина пред четвъртия Нюкасъл, който обаче е с мач по-малко. Лидер е Арсенал със 72 точки, а втори е шампионът Манчестър Сити с 64 п.