Марица, ЦСКА, ЦПВК и Левски се класираха за полуфиналите на държавното първенство по волейбол за момичета под 16 години

Финалният турнир е този уикенд в зала "Левски София".

08:30, 31.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Марица Пд и столичните ЦСКА, Левски София и ЦПВК се класираха в топ 4 от Държавното първенство за момичета под 16 години. Двата полуфинала и мачовете за медалите ще се играят на 1 и 2 юни в спортна зала "Левски София" в столицата.

Четирите отбора завършиха на първите две места предварителни групи и по регламент играят за титлата. Останалите участници преустановяват своето учатие в Държавните финали.

Група А се проведе в спортна зала на стадион "Осогово" в Кюстендил с домакинството на Велбъжд. Шампионът от миналата година Марица абсолютно категорично завоюва първото място с 5 победи от 5 мача и без нито един загубен гейм. "Жълто-сините" събраха 15 точки. На второ място завърши ЦСКА, който допусна една-единствена загуба – с 0:3 от Марица. "Червените" отстъпиха само в четири гейма и записаха 12 точки.

Пет столични отбора оспорваха и първите две позиции в Група Б, която се проведе в зала "Панайот Пондалов" с домакинството на Славия 2017. И в този поток имаше явен лидер – миналогодишният финалист Левски София. "Сините", подобно на Марица, не отстъпиха в нито един гейм и завършиха груповата фаза непобедени с 15 точки. Само едно поражение претърпя ЦПВК, чийто състав не успя да вземе гейм срещу Левски – 0:3.

Така единият полуфинал е Марица – ЦПВК. Другият сблъсък противопоставя Левски и ЦСКА.

За втора поредна година зала "Левски София" ще е арена на финалните битки във възрастта, които ще се проведат през уикенда.

Чете се за: 00:57 мин.
Александър Донски премина успешно първия кръг на тенис турнира на клей в Хилкрест
14:06, 02.07.2024
Двукратният шампион на Уимбълдън Анди Мъри се оттегли от надпреварата на сингъл, но ще играе на двойки
13:21, 02.07.2024