Шампионките от Марица (Пловдив) отново за трета поредна година ще играят директно в групите на най-престижния евротурнир - Шампионската лига.
Волейболистките на Иван Петков, които са носителки на националната купа на България, за четвърта поредна година ще имат възможността да мерят сили с най-добрите отбори в Европа.
През сезон 2017/2018 те извоюваха това право с успехи в ранните кръгове на най-престижния континентален клубен турнир, а през сезон 2018/2019 и 2019/2020 започнаха директно от четвъртия кръг – груповата фаза. Силното представяне на "жълто-сините" поставя България в Топ 10 на ранглистата за Шампионската лига при жените.
Жребиите за евротурнирите ще се теглят през втората половина на август в централата на CEV в Люксембург, като уточняването на конкретните дати предстои. Очаква се груповата фаза да започне в периода 10-12 ноември.
Бруно Фернандеш отхвърля офертите от Саудитска Арабия и остава в Манчестър Юнайтед
Мануел Нойер изпревари Диего Марадона във вечната класация по мачове на световни първенства
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района