Марица не успя да вземе гейм и отстъпи на Фенербахче

авария прекъсна волейболния мач дкс варна марица
Снимка: ВК Марица
19:40, 19.01.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Марица (Пловдив) загуби от Фенербахче с 0:3 гейма (22:25, 11:25, 14:25) в мач от груповата фаза на волейболната Шампионска лига за жени.

Волейболистките на Борислав Крачанов започнаха срещата с отлична игра и след серия от 5 поредни точки поведоха с 13:7. Туркините обаче затвориха частта с 5 безответни точки и поведоха в геймовете след грешка от сервис на Ива Дудова, атака на Мелиса Варгас, два силни аса на Арина Федоровцева и контраатака на Мелиса Исмаилоолу.

Във втория гейм домакините водеха през цялото време, като стартираха с нови 6 поредни точки. Не след дълго преднината им бе двуцифрена при резултат 17:7. Идентично на първата част "фенерите" затвориха гейма с 5 поредни точки след ас на Арина Федоровцева.

В заключителната част пловдивчанки поведоха, но веднага се стигна до обрат. Серия от 8 поредни точки донесе двуцифрен аванс за домакините. Наз Айдемир донесе победата на тима си с ас.

Най-резултатна бе рожденичката Арина Федоровцева с 13 точки.

Фенербахче остава лидер в класирането на група "D" след четвъртата им победа в надпреварата. Отборът на Марица е последен с без победа.

На първа линия: Снимка показва съсипаните от умора медици в ковид отделение