Марица Пд е първият финалист в женското волейболно първенство

Шампионките се наложиха над Славия с 3:0 и спечелиха полуфиналната серия с 2:0.

марица първият финалист женското волейболно първенство
Снимка: официален сайт на ВК Марица Пд
19:37, 02.04.2024 (обновена)
Чете се за: 01:42 мин.

Шампионът Марица (Пловдив) ще защитава титлата си за поредна година в женското първенство по волейбол.

Пловдивчанки водени от Борислав Крачанов, победиха като гости Славия с 3:0 (25:20, 25:18, 25:12) и затвориха полуфиналната серия с 2:0 победи.

Марица се класира за 10-ти пореден финал в своята история.

В първия гейм Славия поведе с 5:3, но маричанки обърнаха резултата в своя полза – 8:6. Стигна се до 16:13, а след грешка от сервис на домакините геймът беше спечелен с 25:20 от пловдивчанки.

Марица стартира ударно първия гейм и поведе с 5:1. Стигна се до 18:15, а след блокаут на Мария Кривошийска гостите спечелиха и втората част с 25:18.

В третата част Марица поведе с 6:2, а серията продължи чак до 13:2 и гостенките записаха 11 поредни точки. Геймът беше взет с 25:12 след пусната топка от страна на Ива Дудова, което доведе до крайното 3:0.

Най-резултатна за Марица стана Добрина Христоскова с 14 точки, 13 добави Борислава Съйкова, а с 11 се отчете Мария Кривошийска.

За Славия се отличи Ирена Мишонова с 12 точки.

Финалният плейоф ще се играе до три победи в пет мача. Датите за сблъсъците са 17, 18, 21, 22 и 25 април.

Загубилите ще играят за първи път от години насам за бронзовите отличия.

На финала шампионките ще защитават титлата си срещу победителя от другия полуфинал между ЦСКА и Левски. "Сините" спечелиха драматично с 3:2 и изравниха серията на 1:1 победи.