Марица Пд загуби втория си мач от групите на Шампионската лига

Шампионките отстъпиха на турския гранд Еджзаджъбашъ

марица загуби втория мач групите шампионската лига
21:05, 16.11.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Волейболният шампион на България Марица (Пловдив) загуби втория си мач от групите на Шампионската лига срещу турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) с 0:3 (13:25, 16:25, 20:25) гейма. Двубоят в зала Колодрума се игра пред близо 3000 зрители.

Турският тим игра с всичките си звезди включително и световната шампионка и една от най-добрите волейболистки в света Тияна Божкович.

В първия гейм туркините поведоха със 7:3, стигна се до 16:6, а след 25:13 Еджзаджъбашъ поведе в геймовете.

Във втория гейм гостенките поведоха със 7:2, но Марица успя да намали изоставането си до 4 точки при 19:15. Втората завърши при 25:16 за момичетата на Ферхат Акбаш.

В третия гейм туркините поедоха с 8:5, но маричанки показаха страхотен характер и не са дадоха на именития си съперник. Маричанки изравниха при 11:11 и дръпнаха с две точки при 16:14. Стигна се и до 18:18, но тогава класата и опита на Еджзаджъбашъ си каза думата и след 25:20 туркините спечелиха мача.

Най-резултатни за гостенките станаха голямата звезда на отбора Тияна Божкович и Ханде Баладън с по 13 точки. Именно Божкович беше избрана и за играч на мача – MVP.

За Марица Виктория Коева и Ива Дудова завършиха с по 8, а Сиера ДеБел завърши с 5 точки.

Следващият мач в Шампионска лига за Марица е на 29 ноември, от 20:00 ч. б.в. в Будапеща срещу Вашаш Обуда (Будапеща).

В неделя маричанки гостуват на Дея спорт (Бургас) в среща от 5-ия кръг в Националната волейболна лигас. Двубоят е от 18:00 ч. в зала "Младост" в Бургас и ще бъде предаван пряко по БТН 3!

Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за втория кръг на турнира по бадминтон в Дъблин
България преодоля редица изпитания, но изпусна успеха над Унгария с автогол в последната секунда