Шампионките губят два гейма в шампионатен мач за първи път този сезон.
Марица Пловдив постигна драматичен успех с 3:2 (25:15, 25:18, 21:25, 23:25, 15:7) гейма като домакин на Левски в двубой от 10-ия кръг на Националната волейболна лига за жени. Шампионките пропиляха два гейма аванс, за да се стигне до решителен тайбрек, в който обаче все пак успяха да наложат волята си и стигнаха до победата.
Срещата бе първа за двата отбора от втория полусезон в шампионата и беше повторение на финала за Купата на България от преди седмица, когато Марица отново спечели срещу „сините“ в столицата.
Волейболистките на Ахметджан Ершимшек взеха инициативата от самото начало на двубоя бяха повече от убедителни в първите два гейма, които спечелиха съответно с 25:15 и 25:18.
В третата част обаче гостите от столицата показаха много по-концентрирана игра в защита и успяха да затруднят шампионките, като на няколко пъти наваксваха изоставане в резултата, за да поведат с 22:19. Това се оказа решаващо и за крайния изход от гейма, който отиде на сметката на „сините“ след 25:21.
Успехът вдъхна увереност във волейболистките на Радослав Арсов, които започнаха силно и четвъртата част. Двата тима вървяха точка за точка до 17:17. Стигна се до 20:17 в полза на домакините, но тогава отборът на Левски спечели пет поредни разигравания, за да поведе с 22:20 и впоследствие затвори гейма при 25:23.
В решителния тайбрек обаче Марица повиши значително нивото на представянето си и не остави шансове на "сините" за крайното 15:7.
Така „жълто-сините“ продължават да водят в класирането с актив от 29 точки, докато столичният тим регистрира второ поражение през сезона и остава на трета позиция с 25 точки.
В другата среща от кръга, играна в Пловдив днес, отборът на Драгоман надигра с 3:0 гейма състава на Марица 2022. В отделните части гостите надделяха с 25:23, 25:16 и 25:22.
С успеха Драгоман вече има 10 точки в актива си на осмата позиция в подреждането, докато Марица 2022 е с 2 точки повече на седмото място.
Локомотив Новосибирск отстъпи на Динамо Москва на полуфиналите за Купата на Русия
Свлачища като по учебник. Неизбежна природна стихия или поредица от неизпълнени отговорности?
България получи награда за най-добро артистично изпълнение на „Евровизия 2026“