Марица Пловдив постигна победа срещу Хектор в шампионата по волейбол

Шампионките завършиха първия полусезон от първенството с успех

марица остави шансове цска дербито кръга нвл дамите
Снимка: startphoto.bg
17:50, 02.12.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Марица Пловдив победи Хектор София с 3:0 (25:12, 25:10, 25:17) в двубой от седмия кръг от женското първенство по волейбол. Мачът се игра в залата в Драгоман и беше последен за шампионките през първия полусезон от първенството.

Пловдивчанки започнаха ударно и поведоха със 7:3 точки, стигна се до 16:8, а без проблеми Марица взе гейма с 25:12.

Във втората част Марица направи серия от 12 поредни точки и поведе с 15:3. Съставът, воден от треньора Борислав Крачанов, взе аванс от 2:0 след 25:10.

В третия гейм се стигна до 8:8, а отборът от Пловдив дръпна с разлика от 3 точки - 14:11, а разликата стана 7 при 19:12. При 25:17 шампионките затвориха мача с 3:0.

Марица е есенен първенец в Демакс лигата с пълен актив от 21 точки и 7 победи от 7 мача. Хектор завърши на полусезона на седмо място с 3 точки.

На 5 декември пловдивчанки гостуват на турския гранд Еджзаджъбашъ в Истанбул в четвъртата си среща от груповата фаза на Шампионската лига.