Марица Пловдив се класира за 13-ия си финал за Купата на България по волейбол за жени

Пловдивчанки победиха Славия в полуфиналната среща

ЖВК Марица Пловдив
Снимка: Startphoto.bg
20:20, 15.12.2023

Марица Пловдив победи Славия с 3:0 (25:16, 25:23, 25:23) геймa в полуфинала за Купата на България. Двубоят се игра в зала "Панайот Пондалов" в София.

Маричанки стартираха ударно и поведоха с 6:1, стигна се до 19:8, а след пусната топка на Доби Христоскова маричанки спечелиха първата част с 25:16.

Вторият гейм започна по-равностойно – 7:7, до 22:22 геймът вървеше точка за точка, но след това момичетата на Борислав Крачанов дръпнаха с две точки при 24:22 и след 25:23 и грешка при сервис на Славия носителите на купата поведоха с 2:0 гейма.

В третата част Марица поведе още в началото с разлика – 6:2, но Славия изравни – 8:8. Марица дръпна с при 20:17, но домакините изравниха – 22:22. След успешна атака на Мария Кривошийска маричанки спечелиха мача с 25:23.

Така пловдивчанки се класираха за 13-ия си финал в турнира за Купата на България. Тимът е настоящ носител на трофея, като има общо 8 спечелени финали.

Марица ще играе срещу победителя от другата полуфинална двойка между ЦСКА и Левски. Мачът ще се играе в събота, 16 декември, от 17:00 часа б.в. в зала Васил Симов в София.

Все още няма яснота къде и кога ще се играе финалът.

Кой е Бай Васил - първообразът на войника с автомат "Шпагин" от Паметника на Съветската армия?
Решаващ пробив: Нидерландия даде зелена светлина за Шенген (ОБЗОР)