Марица Пловдив завърши с победа турнира в Унгария

Маричанки победиха с 3:1 гейма румънския Динамо Букурещ, който беше непобеден до момента в турнира

марица пловдив завърши победа турнира унгария
22:37, 01.10.2023

Марица Пловдив спечели последната си контрола от силния международен турнир Свети Бенедикт в унгарската столица Будапеща. Маричанки победиха с 3:1 (20:25, 25:21, 25:15, 25:19) гейма румънския Динамо Букурещ, който беше непобеден до момента в турнира. Мачът се игра в зала Людовика Арена в Будапеща.

Маричанки загубиха първата част с 25:20, а във втората изравниха геймовете след 25:21. След това българският шампион беше категоричен в третия гейм, който спечели с 25:15, а след това момичетата на Борислав Крачанов спечелиха мача след 25:19.

В другия мач Калцит Камник победи домакин Свети Бенедикт Балатонфюред с 3:0 (25:19, 25:18, 25:17) гейма.

Марица остава в Унгария и във вторник и сряда ще изиграе още две контроли.

Руан Секо: Можех да получа жълт картон, но съдията прецени така
Лудогорец взе своето след гладиаторска битка с Левски на "Герена"