Марица продължава към полуфиналите в НВЛ

марица пловдив спечели своята седма купа българия
Снимка: ВК Марица (Пловдив)
20:26, 11.03.2022

Марица Пловдив победи Перун Варна с 3:0 гейма (25:18, 25:15, 25:13) във втория мач от четвъртфиналите на Националната волейболна лига при жените. По този начин шампионките затвориха серията с 2:0 победи и се класираха за полуфиналите.

Гостенките започнаха двубоя в зала "ДКС – Младост" със 7 поредни точки, които им осигуриха комфортен аванс в хода на първия гейм, преди да се стигне до крайното 25:18.

Възпитаничките на Борислав Крачанов водеха през цялата втора част и удвоиха преднината си в геймовете след 25:15.

В заключителната трета част пловдивчанки играха с още по-голяма лекота и заслужено се поздравиха с успеха след 25:13.

Най-резултатна бе Ива Дудова от отбора на победителките с 15 точки.

На полуфиналите Марица ще срещне ДСК Варна. Варненки отстраниха Славия с 2:0 победи.