Марица с ново поражение в Шампионската лига

авария прекъсна волейболния мач дкс варна марица
Снимка: ВК Марица
19:16, 21.12.2021
Чете се за: 01:35 мин.
Волейбол

Марица (Пловдив) загуби от Динамо (Казан) с 3:0 гейма в мач от 3-ия кръг на груповата фаза на волейболната Шампионска лига. Това е трето поражение за пловдивчанки.

Двубоят в зала "Санкт-Петербург" в Казан започна с натиск на домакините, които изградиха комфортна преднина при резултат 8:2. Рускините изградиха двуцифрен аванс при 18:8, което наклони везните в тяхна полза, за да поведат в геймовете след категоричното 25:10.

Във втория гейм възпитаничките на Борислав Крачанов заиграха по-силно и изградиха преднина от 3 пункта за 10:7. Волейболистките на Ришат Гилязутдинов се мобилизираха и изравниха за 17:17. Последваха серии от 3 безответни точки за домакините, които има гарантираха гейма след 25:21.

В заключителната трета част гостите поведоха за 8:7, но последваха 4 поредни точки за рускините. От този момент до края на срещата те поддържаха своята преднина и оформиха крайния резултат след 25:20 с атака на Ирина Королева през центъра.

Най-резултатна бе Саманта Фабрис с 15 точки, а Силвана Чаушева отбеляза 12 пункта за българския шампион.

Марица остава на последното място в група "D" без победа. Динамо е лидер в класирането с актив от две победи и една загуба.

Достатъчни ли са компенсациите заради високите цени на тока - реакциите на бизнеса
Илияна Йотова: Протестите доведоха до начало на решаването на институционалната криза