Марица със седма победа в шампионата

Марица
18:46, 14.01.2022
Чете се за: 01:05 мин.

Марица (Пловдив) победи Спартак (Варна) с 3:0 гейма (25:17 25:11 25:21) в мач от Националната волейболна лига за жени след 57 минути игра.

В първия гейм волейболистките на Борислав Крачанов записаха 4 серии от по 3 поредни точки, които им донесоха комфортна преднина и успех след 25:17. Във втората част домакините започнаха със 5 последователни точки, продължиха с нова серия от 6 поредни успешни разигравания и затвориха частта с нови 5 поредни точки. Третият заключителен гейм бе най-оспорван, но пловдивчанките заслужено се поздравиха с победата след крайното 25:21, оформено от Добрина Христоскова.

Най-резултатна бе Александра Миланова с 13 пункта, 4 от които от сервис.

Шампионките са непобедени и заемат лидерската позиция в класирането с актив от 7 победи. Спартак е 4-и с 5 успеха и 2 загуби.

Какви са мотивите за исканата оставка на Гешев?
Сотир Цацаров без достъп до класифицирана информация (обобщение)