Шампионките на България от Марица (Пловдив) попаднаха в трета урна за жребия за групите на Шампионската лига.
Пловдивчанки са в една урна с отборите на Волей Алба-Блаж (Румъния), Пьолки Куусамо(Финландия), ВК Шелми Бърно (Чехия) и ССК Палмберг Шверин (Германия). Тегленето на жребия се очаква да се проведе през втората половина на август. Всеки отбор ще бъде разпределен в различна група.
Разпределение на 20-те участващи отбора по урни:
Жени:
Първа урна: Вакъфбанк (Турция), Динамо Казан (Русия), Еджзаджъбашъ ВитрА (Турция), Унет И-Уърк Ямамай (Бусто Арсицио), Имоко Волей Конеляно (Италия);
Втора урна: Хемик Полице (Полша), Локомотив (Русия), Девелопрес Скайрес Жешув (Полша), Нант (Франция), Мюлуз (Франция);
Трета урна: Волей Алба-Блаж (Румъния), Пьолки Куусамо(Финландия), ВК Шелми Бърно (Чехия), Марица Пловдив (България), ССК Палмберг Шверин (Германия).
Четвърта урна: Фенербахче Опет (Турция), Игор Горгонзола Новара (Италия), Уралочка-НТМК (Русия) и двата отбора, класирани от трети кръг.
Бруно Фернандеш отхвърля офертите от Саудитска Арабия и остава в Манчестър Юнайтед
Мануел Нойер изпревари Диего Марадона във вечната класация по мачове на световни първенства
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района