Мартин Минчев бе точен за Спарта Прага и ще играе финал за Купата на Чехия

10:03, 06.04.2023
мартин минчев втори пореден гол спарта прага

Спарта Прага победи Ческе Будейовице с 2:0 в полуфинален мач от Купата на Чехия. Българският футболен национал Мартин Минчев отбеляза първото попадение за победителите.

Столичани наложиха домакински натиск на стадион "epet ARENA" в Прага. Лукаш Хараслин стреля в дясната греда в 31-ата минута.

Възпитаниците на Бриан Приске поведоха 6 минути по-късно. Мартин Минчев откри резултата с прецизен удар. Българинът бе заменен след точно час игра от Томаш Чванчара.

След почивката Лукаш Хараслин също нямаше късмет, след като изстрелът му от пряк свободен удар намери напречната греда.

Лукаш Садилек оформи крайния резултат, след като засече с глава центриране на Лукаш Хараслин.

В добавеното време на срещата Мартин Кралик бе изгонен след втори жълт картон заради нарушение.

На финала Спарта Прага ще срещне Славия Прага, който отстрани Бохемианс с 3:2 след продължения. Спорът за отличието ще се състои на 3 май от 19:00 часа.