Мартин Минчев откри голова си сметка за новия сезон при убедителен успех на Спарта Прага

10:37, 13.08.2023
Чете се за: 02:02 мин.
мартин минчев откри голова сметка новия сезон убедителен успех спарта прага

Българският футболен национал Мартин Минчев откри голова си сметка през този сезон с екипа на Спарта Прага, след като се разписа при успеха с 5:1 като гост срещу Яблонец в среща от четвъртия кръг в първенството на Чехия.

Юношата на Черно море започна като титуляр и остана на терена до 68-ата минута, а неговият момент дойде десет минути преди края на първото полувреме, когато той отбеляза за 3:0.

Любопитното е, че и петте попадения на сметката на чешкия шампион дойдоха преди почивката, като Мартин Витик беше точен на два пъти, за да осигури комфортен аванс на на своя тим, а след попадението на Минчев сред голмайсторите се записаха още Каспер Кайринен и Томаш Визнер, които покачиха резултата на 5:0.

След точно час игра пък домакините реализираха почетен гол чрез Вацлав Дръхал.

По този начин Спарта Прага продължава с безгрешния си старт в първенството през тази година, като Мартин Минчев и компания са с пълен актив от 12 точки след първите четири кръга и логично водят в подреждането преди днешната визита на големия съперник Славия Прага на Млада Белослав, като "червено-белите" също нямат загубен пункт дотук през кампанията.