ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Масирана руска атака в Украйна: Поразена е критична енергийна инфраструктура

Чете се за: 01:12 мин.
По света
Снимка: БТА
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Масирано руско нападение срещу Украйна. Ракети и дронове са атакували енергийната система на страната, потвърди енергийният министър Герман Глушченко.

Електроснабдяването на много места, включително в Киев, е прекъснато като превантивна мярка. В пост в социалните мрежи, президентът Володимир Зеленски, написа, че Украйна е атакувана с около 120 ракети и повече от 90 дрона.

Украинските системи за противовъздушна отбрана са обезвредили повече от 140 цели. Заради мащабната руска атака, Полша вдигна под тревога самолети в ранните часове на днешния ден.

Освен в Киев, информация за силни експлозии има в Одеса и Запорожие. Най-малко двама са загинали и шестима, от които две деца, са ранени при атака с дронове в град Николаев. Москва съобщава за поразени украински дронове и отблъснати атаки по фронтовата линия.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?