Американската компания SpaceX изведе в орбита поредната група от 60 малки спътника, съобщиха официално в акаунта си в Туитър, където стартът беше предаван на живо.
"Успешното извеждане в орбита на 60 спътника Starlink е потвърдено", написаха от компанията на Илън Мъск.
Successful deployment of 60 Starlink satellites confirmed pic.twitter.com/adsQIKfT0F
— SpaceX (@SpaceX) June 4, 2020
През май 2019 г. в космоса бяха изстреляни първите 60 спътника Starlink, през ноември същата година втората група сателити беше пусната в орбита, третата, четвъртата и петата през януари и февруари тази година. Предишният старт се състоя на 22 април.
Мрежата Starlink е проектирана да осигурява достъп до интернет на потребители по цялата планета чрез разполагане на голям брой малки спътници с тегло до 500 кг в ниска земна орбита. Предвижда се тази комуникационна система да осигурява широколентов достъп до интернет със скорост 1 гигабит в секунда, което отговаря на стандарта 5G навсякъде, включително в недостъпни и слабо населени райони.
Холивуд и ЕП обединяват усилия в защита на човека в ерата на изкуствения интелект
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
Престижна европейска научна награда за учен от института INSAIT на проф. Мартин Вечев
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)