Маями удари Денвър в мач №2 от спора за титлата и изравни серията

08:55, 05.06.2023
Чете се за: 02:50 мин.
маями удари денвър мач спора титлата изравни серията

Отборът на Маями Хийт надигра със 111:108 като гост Денвър Нъгетс във втория мач между двата тима от финалната серия в НБА и по този начин изравни общия резултат в сблъсъка за титлата.

"Горещите" започнаха по-силно двубоя и в хода на първата четвърт успяха да отворят разлика от 11 точки при 21:10, но още преди нейния край баскетболистите на Денвър съкратиха пасива си на само три пункта при 23:26.

Нъгетс продължиха с по-добрата си игра и във втората част, като в един момент успяха да поведат с 50:35, но до почивката Маями намалиха част от изоставането си и тя дойде при 51:57 от тяхна гледна точка.

Тази разлика се запази и след подновяването на играта, а преди финалната четвърт домакините водеха с 83:75.

В заключителната четвърта четвърт обаче Маями Хийт напълно обърна развоя на срещата и в един момент дори поведе с 12 точки при 107:95. Баскетболистите на Денвър обаче съумяха да се доближат само на три пункта при 106:109. В последната минута от срещата две точни изпълнения на Бам Адебайо направиха резултата 111:106 в полза на "горещите", но кош на Никола Йокич отново намали разликата само на три при 111:108. Последва пропуск на Джими Бътлър, който даде шанс на Нъгетс да вкарат мача в продължения, но Джамал Мъри пропусна от тройката и победата остана за Маями.

За победителите най-резултатен стана нигериецът Гейб Винсънт с 23 точки, а Бам Адебайо добави 21.

От другата страна звездата на Денвър Нъгетс приключи с "дабъл-дабъл" - 41 точки и 11 борби, но дори това не помогна на неговия тим да спечели и втория мач от финалната серия в НБА.

Битката за трофея в НБА продължава с два двубоя в Маями на 8 и 10 юни (четвъртък и събота) рано сутринта българско време. Играе се до четири победи от седем срещи.

Защо Община Дупница издаде смъртен акт на Ангел Христов - говори кметът Методи Чимев