Мъжът беше задържан след установяване на фиктивни кремации и прибрани за тях пари от клиенти
Погребалният агент, обвинен в измамни схеми с кремации в Пловдив, излиза от ареста. Това реши Окръжният съд в града, определяйки за Николай Амбарев по-лека мярка за неотклонение, а именно „Парична гаранция” в размер на 5000 лева. Мъжът беше задържан след установяване на фиктивни кремации и прибрани за тях пари от клиенти.
Според магистратите няма опасност Николай Амбарев да се укрие или да повлияе на свидетели. От прокуратурата обаче изтъкнаха, че схемата с измамите е доста по-мащабна и по нея предстои да бъдат разпитвани още хора, сред които и служители на хосписи.
Припомняме, че 25-годишният мъж е обвинен за 2 случая на фалшиви кремации, за които той е взел от близките на починалите по 800 лв и в последствие им е предал урни с неизвестно за момента съдържание.
"Хората ще са равни пред закона от тук насетне" – вътрешният министър за свалената охрана на Борисов и Пеевски
Имотните измамници с повдигнати обвинения: Заподозрените са спечелили над 5 милиона евро
Голям удар на митницата във Варна: Иззети са 650 литра алкохол и над 9500 опаковки тютюневи изделия
Очакват се подробности от полицията и прокуратурата след акцията срещу имотната мафия
Как българите извън границите на страната могат да подкрепят DARA на финала на "Евровизия" ?
Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на страната на положителна