Мъжката и женска двойка на България с възможност за финал на европейското по акробатика

мъжката женска двойка българия възможност финал европейското акробатика
18:16, 25.10.2019
Чете се за: 00:36 мин.
Други спортове

Мъжката и женската двойки на България са възможност за класиране във финалите на европейското първенство за младежи и девойки, което се провежда в израелския град Холон.

Във възрастовата група 11-16 години Мартин Николов и Данаил Николов изиграха страхотно балансовата си комбинация и с оценка от 25.050 точки заемат седмото място във временното класиране. Според правилата ако българите успеят да запазят тази позиция и след динамичното съчетание то те ще влязат след осемте най-добри с шести резултат, тъй като преди тях има две двойки от Русия, а за финал се класира само по една от държава.

Във възрастовата група 12-18 години във вида женски двойки Теодора Кръстева и Елена Босилкова за балансовата си комбинация получиха оценка от 26.050 точки. За момента, преди динамичната комбинация, те са първа резерва за влизане във финала въпреки, че са 15-то място във временното класиране. Преди тях има по две двойки от Русия, Израел, Белгия, Холандия, Великобритания и Португалия, които не могат да попаднат среди финалистите.

Източник: БНР

Още Други спортове

Спортни новини 28.04.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 28.04.2024
Алекса Рашева със сребро и Александра Шалуева с бронз в многобоя при девойките на турнир по художествена гимнастика във Варшава
19:48, 28.04.2024
България отстъпи на Австрия в първия кръг в смесената отборна надпревара на европейското първенство по джудо в Загреб
18:43, 28.04.2024
Чете се за: 00:40 мин.
България завърши втора в отборното класиране на турнира по борба "Петко Сираков - Иван Илиев"
18:39, 28.04.2024
Йоана Илиева спечели квота за турнира по фехтовка на Олимпийските игри в Париж
18:34, 28.04.2024
Маринела Нинева стана балканска шампионка по маратон при жените
18:28, 28.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Десислава Ангелова завърши пета във финала на скиф при жените на европейското първенство
16:46, 28.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Франческо Баная спечели за трети пореден път Гран при на Испания
16:39, 28.04.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Давид Иванов се класира шести в многобоя на европейското първенство по спортна гимнастика
15:03, 28.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.