Мъжкият волейболен отбор завърши наравно със Сърбия в контрола

19:48, 13.08.2022
Чете се за: 02:22 мин.
мъжкият волейболен отбор завърши наравно сърбия контрола

Мъжкият национален отбор по волейбол завърши наравно във втората си контролна среща със Сърбия. Тимът на Николай Желязков направи 2:2 гейма (21:25, 21:25, 25:22,25:23) в Белград.

Първият гейм започна силно за българите, които показаха добро посрещане и разнообразна атака. Началният удар (9 грешки) попречи да бъдат напълно равностойни, че и по-успешни. Домакините направиха само 3 грешки, но и 3 аса от този елемент.

Вторият гейм бе равностоен с отлична игра на Александър Николов. Домакините отново направиха по-малко грешки. Тезапазиха аванса си, натрупан преди втората половина, до края и спечелиха с 25:21.

За третия гейм Игор Колакович смени изцяло тима си. Николай Желязков също предприе рокади. На мястото на Аспарухов (който вчера игра 5 гейма) започна Светослав Иванов, Николай Колевзамени Светослав Гоцев, а като либеро заигра Симеон Добрев. Тимът ни бе по-добър на полето и водеше в резултата до 16:16. Ас на Цветан Соколов ни върна водачеството, което успяхме да запазим до края и да спечелим гейма с 25:22 след така на Алекс Николов.

За четвъртия гейм Желязков направи още промени като в игра бяха Добромир Димитров, Николай Колев, Стефан Чавдаров, Радослав Папунов, Светослав Иванов, Денис Карягин и либеро Симеон Добрев. Младите ни национали започнаха по-плахо, но след това бяха напълно равностойни на домакините. В ключовите моменти нашите поведоха с 23:21, устояха на атаките на домакините и спечелиха с 25:23 за крайното 2:2 гейма.

Най-резултатен за България бе Александър Николов с 18 точки (1 ас).

Александър Везенков: Ще дам 100% от себе си през новия сезон с Олимпиакос
11:53, 28.09.2022
Чете се за: 02:10 мин.
Евелин Колев и Викторио Илиев с победи на Европейското по бокс за юноши и девойки
Чете се за: 01:47 мин.
Лионел Скалони ще води Аржентина до Световното първенство по футбол през 2026 г.
10:22, 28.09.2022
Чете се за: 01:32 мин.
Роналдо отново захвърли капитанската си лента, този път след загубата от Испания
Чете се за: 01:57 мин.
Рилски спортист посреща литовския Уулвс в квалификациите за място в груповата фаза на ФИБА Къп
09:18, 28.09.2022
Чете се за: 03:40 мин.