Мечтан домакински дебют за Виктор Роке с Бетис

Резултатът оставя Бетис на девето място в класирането с 5 точки, с две повече от тима на Леганес, който е 11-и.

Виктор Роке, Реал Бетис
08:10, 14.09.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Витор Роке вкара гол при дебюта си пред домакинска публика, след като влезе като резерва за Бетис при победата срещу новака Леганес с 2:0 в среща от петия кръг на футболното първенство на Испания.

Бетис никога не беше губил в четири предишни домакински срещи с Леганес и въпреки че доминираше през по-голямата част от мача, трябваше да изчака до последната четвърт, за да си осигури трите точки.

Мароканското крило Абде Езалзули откри резултата в 74-ата минута след пас на Ектор Белерин. Резервата Роке гарантира победата четири минути преди края на мача. 19-годишният бразилец, който се присъедини под наем от Барселона, беше най-съобразителен, след като Хуан Сориано парира удар на Езалзули.

"Никога не съм си представял, че ще вкарам в моя домакински дебют. И в най-смелите си мечти не съм очаквал да започна по този начин", каза Роке.