Операционни медицински сестри и санитари от Варна излязоха на спонтанен флашмоб днес в подкрепа на националния протест на медицинските специалисти в София.
Искането им е за увеличение на заплатите, както им беше обещано още през 2018 година.
Те настояват стартовата заплата на сестрите да бъде две минимални работни заплати и операционните санитари да имат по-високо заплащане от другите си колеги.
Настояват също за подобряване на условията на труд и искат увеличение на заплащането за нощен и извънреден труд.
В момента стартовото възнаграждение на операционните сестри е в размер на 700 лева.
Автор: Нивелина Няголова
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?