Даниил Медведев
от БНТ , Източник: БГНЕС
11:10, 19.08.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Световният номер 1 Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Синсинати, след като победи Денис Шаповалов със 7-5, 7-5 в мач от третия кръг на турнира. Руснакът успя да постигне късни пробиви и в двата сета, за да стигне до чист успех след час и 45 минути игра.

"Днес беше битка, определено не беше лесно. Мачът беше оспорван и на доста високо ниво. Опитах се да бъдат във всяка точка и да го поставям под напрежение, когато имам такъв шанс", коментира след двубоя Медведев, който ще срещне американеца Тейлър Фриц в спорт за място на полуфиналите.

Фриц продължи с добрите си изяви през тази седмица и победи Андрей Рубльов с 6-7(4), 6-2, 7-5, след като ден по-рано спря намиращия се в отлична форма Ник Кирьос.

За четвъртфиналите се класира и испанецът Карлос Алкарас, който може да се изкачи до втората позиция в световната ранглиста, ако спечели титлата в Синсинати. 19-годишният Алкарас победи ветерана Марин Чилич със 7-6(4), 6-1 и ще срещне британеца Камерън Нори в следващия си мач. Стефанос Циципас от Гърция също продължава напред след успех над Диего Шварцман с 6-3, 6-3. За Циципас предстои сблъсък с Джон Иснър, който надви Себастиан Корда в три сета.

В долната четвъртина на схемата един срещу друг ще се изправят Феликс Оже-Алиасим и Борна Чорич.

Как Емилиано Мартинес получи два жълти картона и все пак класира Астън Вила за полуфиналите в Лигата на конференциите?
12:28, 19.04.2024
Чете се за: 03:00 мин.
Спортни новини 19.04.2024 г., 12:20 ч.
12:20, 19.04.2024
Фернандо Каранга поднови тренировки с ЦСКА, Фаетон се завръща в групата за мача с Арда
12:10, 19.04.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Александър Георгиев стана вратарят с най-много победи в рамките на редовния сезон в НХЛ
11:57, 19.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Радослав Росенов и Рами Киуан дават старт на българското участие на европейското по бокс в петък
11:50, 19.04.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Ландо Норис ще потегли пръв в откриващия спринт за сезона във Формула 1
11:35, 19.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа, ще бъде интересно срещу Рома
10:31, 19.04.2024
Джан Пиеро Гасперини: Вложихме всичко в тези два мача с Ливърпул и сега сме много щастливи
10:05, 19.04.2024
Чете се за: 02:37 мин.
Юрген Клоп: Чувствата са смесени, Аталанта заслужаваше да продължи напред
09:42, 19.04.2024
Чете се за: 02:22 мин.