В първия кръг Гризлис се изправят срещу Оклахома Сити, първият мач е на 20 април.
Мемфис спечели у дома срещу Далас със 120:106, въпреки невероятния Антъни Дейвис (40 точки, 9 борби). Гризлис се класираха за първия кръг на плейофите в НБА, където ще срещнат Оклахома Сити.
Срещу 10-ия в подреждането в редовния сезон, Гризлис показаха отборна игра, за да си осигурят място в плейофите. Въпреки болките в глезена, пойнтгардът Джа Морант допринесе за успеха със своите 22 точки и 9 асистенции. С 22 точки приключи и Дейзмънд Бейн. Иначе Джарън Джаксън записа най-много 24, като добави и 7 борби и 4 асистенции на сметката си.

Бившият център на Лейкърс Антъни Дейвис напусна терена пет минути преди края, оплаквайки се от болки в крака.
В първия кръг на плейофите Мемфис се изправят срещу лидера в Западната конференция Оклахома Сити. Маверикс ще се надяват да покажат много по-добро лице през следващия сезон, особено със завръщането на пойнтгарда Кайри Ървинг.
Активът на НБА Европа ще бъде десетки милиарди долара, обещаха от организацията
Финалът в НБА между Ню Йорк Никс и Сан Антонио Спърс е най-гледаният от 1998 година насам
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"