Мемфис осъществи пореден обрат срещу Минесота и се класира за полуфиналите на Западната конференция

09:33, 30.04.2022
мемфис осъществи пореден обрат минесота класира полуфиналите западната конференция

Отборът на Мемефис Гризлис се класира за полуфиналите в Западната конференция за НБА, след като спечели с 4-2 победи плейофната серия срещу Минесота Тимбъруулвс.

В шестия двубой от серията в "Таргет Сентър" "гризлитата" за пореден път осъществиха обрат в последната четвърт на двубоя срещу "вълците" и по този начин достигнаха до полуфиналите на Запад за първи път от сезон 2014/15 насам.

Срещата в Минеаполис започна при поделено надмощие, като домакините от Минесота осъществиха траен контрол върху случващото се на паркета в средата на втората част. В крайна сметка преди решителната четвърт авансът на "вълците" беше 10 точки при 84:74.

В последните 12 минути обаче Гризлис осъществиха обрат и си заслужиха крайния успех след 114:106.

Антъни Едуардс стана най-резултатен за победителите с 30 точки, а резервата Джейдън МакДаниелс добави 24.

По този начин Мемфис Гризлис си осигуриха среща с отбора на Голдън Стейт Уоириърс в полуфиналите на Западната конференция, а серията между двата тима започва тази неделя с мач в Мемфис.

Стефан Янев учредява ПП "Български възход" на 5 май
Монако стигна до пети решителен мач срещу Олимпиакос след драматичен успех в плейофите на Евролигата