Меси се завърна с гол при победата на ПСЖ с 2:0 над Анже в Лига 1

07:41, 12.01.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Отборът на Пари Сен Жермен победи Анже с 2:0 в среща от 18-ия кръг на Лига 1. Резултатът откри Юго Екитике още в 5-ата минута. Норди Мукиеле подаде по ширина в наказателното поле и за Екитике остана само да добави топката в опразнената врата. До края на полувремето нито Анже успя да се върне в мача, нито Пари Сен Жермен успя да реализира нов гол и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:0.

През второто полувреме Париж Сен Жермен продължи да диктува събитията на терена и логично стигна до втори гол. В 72-ата минута Лионел Меси засече прецизно подаване от Норди Мукиеле и ознаменува завръщането си с гол.

В 84-ата минута Неймар също се разписа, но голът му не беше зачетен.

С победата ПСЖ се върна на правилния път, след като в миналия кръг отстъпи в гостуването си на Ланс, и събра актив от 47 точки. Анже записа 11-а поредна загуба в шампионата на Франция и е на дъното в таблицата с едва 8 точки.

Въпреки че очакванията бяха за рутинна победа за парижани, интересът към срещата на стадион “Парк де Пренс” беше огромен. Това бе първият мач на Лионел Меси с екипа на ПСЖ след завръщането му от Мондиал 2022 в Катар, където триумфира с родната си Аржентина. На върха на атаката той бе подкрепен от бразилската суперзвезда Неймар и младия французин Юго Екитике.