Мидтиланд надви Брага с гол от дузпа в последната минута

Брага
21:46, 25.11.2021
Чете се за: 02:47 мин.

Мидтиланд победи Брага с 3:2 в мач от 5-ия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Ерик Святченко даде преднина на домакините още във 2-ата минута, а Рикардо Орта изравни. През втората част Густав Исаксен възобнови преднината за тима си, но с гол на Галено отново се стигна до равенство. Евандер донесе победата на своя тим с гол от 11-метров наказателен удар в 93-ата минута.

В другия мач от група "F" Цървена звезда победи Лудогорец с минималното 1:0. След този резултат разградчани загубиха възможността да участват в евротурнирите напролет.

Възпитаниците на Бо Хенриксен наложиха домакински натиск и откриха резултата с първата си атака в срещата. Ерик Святченко откри резултата след удар от непосредствена близост при разбъркване в наказателното поле.

Гостите заиграха по-атакуващо и стигнаха до изравнително попадение. Рикардо Орта възобнови резултата с плътен диагонален удар в долния ляв ъгъл на противниковата врата. Това бяха единствените точни удари в мача до този момент.

След почивката домакините отново взеха аванс от едно попадение. Густав Исаксен направи резултата 2:1, след като засече с глава центриране на Йоел Андерсон.

В следващата атака играчите на Карлош Карвалял пропуснаха отлична възможност отново да изравнят резултата, след като изстрел на Галено срещна напречната греда.

Именно бразилецът бе точен за 2:2 след силен удар от дистанция в горния десен ъгъл в 85-ата минута.

Домакините преследваха победата до самия край и получиха дузпа в добавеното време. Евандер хладнокръвно оформи крайния резултат с изпълнение в средата на вратата.

Въпреки загубата Брага заема втората позиция в групата с актив от 9 пункта. Точка по-малко има Мидтиланд, който е трети. Лидер е Цървена звезда, а Лудогорец е последен.