Мико Кузманов се класира за втория кръг на квалификациите на Уимбълдън

Димитър Кузманов
15:26, 20.06.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Българският тенисист Димитър Кузманов се класира за втория кръг на квалификациите на турнира от Големия шлем Уимбълдън.

Ракета номер 2 на страната ни започна с успех в пресявките. Той победи представителя на домакините от Великобритания Чарлз Брум с 6:3, 7:5. Срещата продължи 1 час и 43 минути.

За Мико Кузманов това е първа победа в кариерата му на "Ол Инглънд Клъб", като тя дойде след впечатляващ обрат във втория сет, в който той изоставаше с 2:5 гейма.

Чарлз Брум поведе с 4:0 гейма във втората част на мача, след което българинът успя да върне един от пробивите за 2:5. След това дойде моментът на Димитър Кузманов, който спечели пет последователни гейма, с които взе сета и мача.

Във втория кръг на квалификациите той ще се изправи срещу Педро Качин. Аржентинецът, който е номер 9 в квалификационната схема и номер 118 в ранглистата при мъжете, се наложи със 7:6(5), 6:4 над Антоан Ескофие от Франция.

За попадане в основната схема на Уимбълдън са необходими три победи в квалификациите.

Участие в надпреварата ще вземе и Григор Димитров. От тази седмица той е под номер 21 в мъжката ранглиста.

Мачовете от основната схема стартират на 27 юни.