миладинов устреми световната титла
17:49, 21.08.2019
Чете се за: 00:26 мин.
Други спортове

Българинът Йосиф Миладинов се класира за финала на 100 метра бътърфлай на Световното първенство по плуване за юноши в унгарската столица Будапеща.

16-годишният Миладинов спечели втория полуфинал за 52.03 секунди, като даде общо второ най-добро време след победителя от първия полуфинал Андрей Минаков от Русия, финиширал за 51.35 секунди.
Финалът е утре във вечерната сесия.

В сериите сутринта Миладинов подобри националния си рекорд при мъжете с време от 51.91 секунди, а с това стана първият българин в историята, който преодолява дистанцията под 52 секунди. С постижението той покри и олимпийски норматив "А" за Игрите в Токио догодина.

Предишният му върхов резултат в дисциплината от 52.11 секунди беше от 3 юли тази година на Европейското първенство за юноши в Казан (Русия), където той спечели сребърен медал.

Още Други спортове

Светлана Каменова пред БНТ: Ще се радвам днес и утре на медала, после продължавам към следващата цел
Чете се за: 01:35 мин.
Равностойни битки определиха шампионите на Държавното лично първенство по бокс за юноши
17:02, 27.04.2024
Чете се за: 00:50 мин.
Ивайло Иванов загуби на старта на Европейското първенство по джудо
16:48, 27.04.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Българките Алина Коломиец и Жана Пенчева със сребро и бронз в многобоя на международния турнир за Приз "Жулиета Шишманова"
15:44, 27.04.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Боряна Калейн спечели бронз в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент
15:07, 27.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Давид Иванов извоюва среброто на финала на кон с гривни при младежите на европейското първенство по спортна гимнастика в Римини
14:39, 27.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Без изненади на четвъртфиналите на държавното първенство по бадминтон в София
14:16, 27.04.2024
Емил Нейков се класира за финал Б на скиф на европейското първенство по гребане за мъже и жени в Сегед
14:06, 27.04.2024
Чете се за: 00:57 мин.