Милан изтръгна точка след два късни гола на „Сан Сиро“

Отборите на Милан и Торино завършиха наравно 2:2 в среща от първия кръг на италианската Серия „А“.

Станко Димов
от Станко Димов
23:51, 17.08.2024
Милан
Снимка: Официален сайт / acmilan.com

Милан и Торино завършиха наравно 2:2 в среща от първия кръг на италианската Серия „А“. И двата отбора има за какво да съжаляват – „биковете“ имаха повече от комфортен аванс до 89-ата минута – 0:2, а в продължението „росонерите“ можеха да обърнат до 3:2.

Милан изигра изключително слабо първо полувреме и заслужено се оттегли за почивна при пасив 0:1. Единственото попадението преди почивката дойде в 30-ата минута и беше дело на Тиау (автогол). С две ключови намеси се отличи Майк Менян.

Дуван Сапата удвои преднината на „биковете“ след почивката, реализирайки с глава след отлично подаване на Ладзаро.

Милан отговори с натиск, а и смени, като в играя се появиха Алраво Мората и Ноа Окафор. Именно двамата бяха в сърцето на отговора. Испанецът се разписа в 89-ата минута, а в добавеното време Окафор вкара за 2:2, оформяйки крайния резултат.

По този начин Милан пропусна да отлична възможност да „накаже“ грешната стъпка на шампиона Интер, който започна кампанията си със същия резултат – 2:2, но при визита на Дженоа.