Милан отстъпи на Торино в последното си гостуване за сезона

"Биковете" спечелиха домакинството си на росонерите с 3:1

23:40, 18.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
торино спря лацио нанесе първа загуба орлите два месеца насам

Торино победи Милан с 3:1 в мач от 37-ия кръг на Серия А. Футболистите на Стефано Пиоли загубиха последното си гостуване за сезона.

Домакините откриха резултата в 26-ата минута на стадион "Олимпико" в Торино. Дуван Сапата засече с глава центриране в наказателното поле на Рикардо Родригес.

В края на първото полувреме Иван Илич удвои аванса на "биковете". Полузащитникът също се разписа с глава, като този път подаването дойде от Раул Беланова.

След почивката възпитаниците на Иван Юрич продължиха да бележат. Бившият футболист на росонерите Рикардо Родригес бе точен 18 секунди след подновяването на играта през втората част.

Гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Адам Мазина срещу Кристиан Пулишич. Исмаел Бенасер бе точен от бялата точка.

Милан остава на второто място в класирането с актив от 74 точки. Торино се изкачи до 9-ата позиция в подреждането с 53 пункта.