Милан постигна ценен успех при гостуването си на Верона

Отборът от Милано е най-близо до лидера и градски съперник Интер, макар да изостава с 13 точки

17:57, 17.03.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Милан Рафаел Леао

Милан победи Верона с 3:1 в мач от 29-ия кръг на Серия "А". Отборът от Милано е най-близо до лидера и градски съперник Интер, макар да изостава с 13 точки.

"Росонерите" определено бяха по-активни в преден план в хода на първото полувреме на стадион "Маркантонио Бентегоди" във Верона. Фикайо Томори стреля в десния страничен стълб, а Лоренцо Монтипо изби шут от воле на Ноа Окафор в напречната греда. Кристиан Пулишич бе поредния играч на гостите, чийто удар срещна греда.

В предпоследната минута на първата част пробив отляво на Тео Ернандес завърши с гол за френския бек.

След почивката възпитаниците на Стефано Пиоли побързаха да удвоят аванса си. Кристиан Пулишич бе точен от непосредствена близост.

Тиджани Нослиннамали изоставането на домакините с плътен изстрел от ждроб.

Резервата Самуел Чуквуезе обаче възобнови преднината от два гола за тима си. Нападателят отправи удар от воле в далечния ъгъл на вратата.

Милан остава на втората позиция в класирането с актив от 62 точки. Верона заема 15-ото място в подреждането с 26 пункта.

Футболният отбор на България за девойки до 17 години разгроми тима на Молдова
Дара Малинова спечели бронзов медал на финала на лента при девойките на турнира по художествена гимнастика Афродита къп