Милан постигна класическа победа над Лече в Серия А

Кристиан Пулишич, Оливие Жиру и Рафаел Леао се разписаха за победителите

17:57, 06.04.2024
Милан Кристиан Пулишич

Милан победи Лече с 3:0 в мач от 31-ия кръг на Серия А. Кристиан Пулишич, Оливие Жиру и Рафаел Леао се разписаха за победителите.

"Росонерите" откриха резултата на стадион "Сан Сиро" в Милано още преди да са изминали 6 минути игра. Кристиан Пулишич получи подаване от Самуел Чуквуезе и даде аванс на домакините.

Оливие Жиру удвои преднината на тима си в 20-ата минута. Нападателят засече с глава центриране от ъглов удар на сънародника си Ясин Адли.

Жоан Гонсалес се опита да намали изоставането на гостите, но стреля с глава в напречната греда.

В последната минута на първото полувреме играчите на Лука Готи останаха с човек по-малко на терена след директен червен картон за Никола Кръстович за опасно влизане.

След почивката възпитаниците на Стефано Пиоли се възползваха от численото си предимство. Рафаел Леао оформи крайния резултат, след като се озова очи в очи с противниковия вратар.

Тео Ернандес също бе близо да запише името си сред голмайсторите, но шутира в напречната греда.

Милан остава на второто място в класирането с актив от 68 точки. Лече заема 13-ото място с 29 пункта.