Милан разби Сампдория като гост, Ювентус загуби от Каляри

10:11, 30.07.2020
Чете се за: 00:42 мин.
милан разби сампдория гост ювентус загуби каляри

"Росонерите" надиграха с категоричното 1:4 съства на Самподория като два гола отбеляза шведската звезда Златан Ибрахимович. От друга страна, новият-стар шампион Ювентус допусна поражение с 0:2 като гост на Каляри.

Златан Ибрахимович даде тон за головото шоу като откри резултата още в 4-та минута. Това бе неговият 50 гол за Милан, а попадение номер 51 дойде в 58-та минута.

По този начин Златан се превърна в първия футболист отбелязал над 50 попадения с екипите на грандовете от Милано - Милан и Интер.

Между двата гола на шведа, в 52-та минута, се разписа и Хакан Чалханоглу, а Ибрахимович се отчете с асистенция.

В 78-та минута домакините пропуснаха да намалят след неуспешно изпълнена дузпа на Гонзало Марони.

Малко по-късно Сампдория все пак стигна до почетно попадение чрез младия норвежки футболист Кристофер Аскилдсен.

Крайното 1:4 оформи Рафаел Леао в заключителните минути на мача.

В друг двубой от кръга Каляри спечели с 2:0 у дома срещу шампиона Ювентус. И двете попадения паднаха през първото полувреме като точни бяха Лука Галиано в 8-та минута и Джовани Симеоне в добавеното време на първата част.

В класирането Милан е 6-ти и ще остане на тази позиция независимо от развоя на събитията в последния кръг. Сампдория заема 15-та позиция, докато Каляри са 13-ти.

Решено: ДДС-то за виното и бирата става 9%
Министър Банов: Нито един творец няма да оставим без подкрепа