Милан с минимална, но ценна победа над Сасуоло, Салернитана с втори успех през сезона

"Росонерите" се наложиха с 1:0

Милан
Снимка: Facebook: AC Milan
21:40, 30.12.2023

Милан победи Сасуоло с 1:0 като домакин в среща от 18-я кръг на италианското футболно първенство. Тимът от Милано е в серия от три мача без загуба в Серия А и заема трето място с 36 точки в актива си, на 4 от втория Ювентус, който обаче е с една среща по-малко.

Отборът на Сасуоло продължава неубедителната си серия и е 16-и с 16 точки.

Победният гол за домакините бе дело на американския национал Кристиан Пулишич в 59-ата минута.

Футболистите на Милан имаха още няколко възможности за попадение, но не успяха да се разпишат. В 8-ата минута гол на Исмаел Бенасер бе отменен заради засада, а в 32-ата това се повтори и след като Рафаел Леао вкара топката във вратата на Сасуоло.

В друг мач от 18-ия кръг Салернитана се наложи над Верона с 1:0 като гост след гол на Лум Чауна в 48-ата минута.

За Салернитана това бе едва втора победа от началото на сезона, като тимът се намира последното, 20-о място в подреждането с 12 точки. Верона е 17-и с 14 точки към момента.

Събитията на 2023: Криминалните герои - убийства и завръщания 2023