Милан с шести пореден мач без победа

Милан завърши наравно 3:3 у дома с Дженоа в мача от 35-ия кръг на италианската Серия „А“.

Станко Димов
от Станко Димов
21:15, 05.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.
Рафаел Леао Оливие Жиру Милан

„Грифоните“ откриха резултата още в 5-ата минута, когато точен от дузпа беше Матео Ретеги. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Томори. В самия край на първата част домакините изравниха чрез Алесандро Флоренци, който се разписа с глава след добро центриране от дясно на Самуел Чуквуезе.

Втората част започна по идентичен начин – с гол за гостите. Екубан бе точен в 48-ата минута и даде аванс на Дженоа, но Милан успя да стигне до пълен обрат. Централният защитник Габия се разписа с глава в 72-ата минута, а 3 по-късно Оливие Жиру реализира красиво попадение, засичайки топката от въздуха с по-силния си ляв крак. Крайното 3:3 беше оформено 3 минути преди края, когато резервата Тиау си отбеляза автогол след поредната колективна грешка в отбраната на „росонерите“.

Двубоят се игра в нетипична атмосфера заради тихия протест на феновете на Милан, които са недоволни от представянето на своя отбор и не скандираха любимите си песни.

Милан събра 71 точки и заема второ място в класирането на италианското първенство, като вече си е гарантирал участие в Шампионската лига наесен. Отборът на Стефано Пиоли удължи серията си без победа до 6 мача във всички турнири и 4 в първенството. Дженоа е на 12-о място с 43 точки.