Милан се върна на победния път след успех над Болоня

Оливие Жиру Милан
08:08, 28.08.2022

Милан победи Болоня с 2:0 в мач от третия кръг на Серия А. Точни за росонерите бяха Рафаел Леао и Оливие Жиру.

Възпитаниците на Стефано Пиоли упражниха домакински натиск и откриха резултата в 21-ата минута. Лятното попълнение Шарл Де Кетеларе изведе Рафаел Леао в наказателното поле. Нападателят се разписа с изстрел в близкия ъгъл. Няма друг футболист в шампионата, отбелязал повече домакински попадения от португалеца от началото на 2022 г. - 8 гола.

След почивката Оливие Жури удвои аванса на домакините на стадион "Сан Сиро". Французинът засече от въздуха центриране на Рафаел Леао и с летящо воле оформи крайния резултат.

Никола Сансоне се опита да върне гостите в срещата, ни ударът му извън наказателното поле срещна лявата греда на вратата, пазена от Мик Менян. Играчите на Синиша Михайлович така и не отправиха точен удар в хода на двубоя.

Шампионът на Италия записа първа суха мрежа за сезона.

Милан оглави класирането с актив от 7 пункта. Болоня заема 17-ата позиция в подреждането с актив от само 1 точка.