от Димитър Русев , Източник: БНР
16:16, 03.04.2021
Чете се за: 00:35 мин.
милан взе точка сампдория

Милан и Сампдория поделиха точките след равенство 1:1 в първи мач от 29-ия кръг на италианската Серия А.

На „Сан Сиро“ всичко най-любопитно се случи след почивката. Ветеранът Фабио Куалярела се възползва от грешка на домакините и прехвърли излезлия извън голлинията си Джанлуиджи Донарума за 1:0 в 57-та минута. Само две по-късно обаче гостите от Генуа останаха в намален състав след втория жълт картон на Адриен Силва.

„Росонерите“ натиснаха в търсене на изравнителен гол и стигнаха до такъв в 87-та минута чрез норвежецът Йенс Петер Хауге, който оползотвори асистенция на Франк Кеси. Същият можеше да донесе успеха на Стефано Пиоли и компания, но ударът му с десния крак срещна страничния стълб на Емил Аудеро. До края резултатът остана непроменен и така Милан се отдалечи от градския съперник Интер, който оглавява класирането.

„Нерадзурите“ водят пред „росонерите“ с пет точки, но и два мача по-малко, като по-късно тази вечер гостуват на Болоня. Сампдория е десети с 36 пункта. В следващите си мачове Милан гостува на Парма, а Сампдория е домакин на Наполи.