Милица Мирчева зае 15-о място на маратона при жените от Световното по лека атлетика в САЩ

йоло николов милица мирчева бързи витоша летен фест
19:32, 18.07.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Единствената българка, участничка на Световното първенство по лека атлетика в Юджийн, САЩ, Милица Мирчева завърши на 15-о място в маратона при жените.

28-годишната Мирчева финишира трасето с време от 2:30.20 часа, като остана близо до националния си рекорд от 2:29.23, поставен на маратона в Копенхаген през май, където остана на пето място.

Милица Мирчева участва и на Летните олимпийски игри в Рио през 2016 година, където тя остана на 108-а позиция в крайното подреждане.

С чудесното представяне на атлетката ни в дългите разстояния бе сложен и край на българското участие в американския град.

Победителка в маратона при дамите от шампионата на планетата стана Готитом Гебресласе от Етиопия с рекордно време от 2:18.11 часа. Габресласе е победителка в миналогодишното издание на маратона в Берлин и бронзова медалистка от Игрите в Токио през 2021 г.

Кенийката Джудит Джептум Корир грабна среброто с личен резултат от 2:18.20 часа, а призовата тройка допълни родената в Кения израелка Лонах Чемтай Салпетер с време от 2:20.18 часа.

Първан Симеонов: БСП трябва да представи този мандат като нов мандат на "Продължаваме промяната"
Глушкова и Милев започнаха с победи на Европейското лично първенство по тенис за юноши до 18 г.