Минамино класира Ливърпул на четвъртфиналите във ФА Къп

ливърпул
22:57, 02.03.2022

Отборът на Ливърпул се класира за четвъртфиналите на ФА Къп след победа с 2:1 над Норич на своя "Анфийлд".

"Мърсисайдци" откриха резултата в 27-ата минута. Костас Цимикас центрира отляво в наказателното поле на „канарчетата“, където Дивок Ориги овладя и продължи към Такуми Минамино, който с мощен изстрел във вратарското поле прати топката в мрежата зад стража Тим Крул.

Домакините удвоиха преднината си в 38-ата минута, когато Цимикас центрира от ъглов удар, бранителят на Норич Бен Гибсън отклони с глава, а топката попадна в краката на Минаминп, който стреля по диагонал около точката за изпълнение на дузпа и прати неспасяемо кълбото в горния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

Норич намали изоставането си в 76-ата минута, чрез Лукас Руп, който с изстрел от дъгата на наказателното поле матира стража на Ливърпул Алисон, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата.