Минимален успех за "железничарите" срещу десетима от Лудогорец

локомотив софия влезе топ минимална победа пирин благоевград
15:40, 01.10.2022
Чете се за: 02:05 мин.

Локомотив София победи Лудогорец с 1:0 в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Сисиньо бе изгонен с директен червен картон, а Карлуш Франса отбеляза победното попадение. Антонио Вутов също бе изгонен в заключителните минути.

Срещата бе проследена от изпълнителния директор на разградчани Ангел Петричев и техническия директор на тима Козмин Моци.

През първото полувреме "орлите" останаха с човек по-малко. Сисиньо изрита топката в главата на фаулирания Селсо Рапосо, който лежеше на тревата. Последваха разправии между двамата футболисти, като крайния бранител удари с глава своя съперник. Георги Гинчев изгони бразилеца.

Шампионите имаха своите ситуации за гол, но Александър Любенов спаси изстрели на Бърнард Текпетей и Игор Тиаго.

След почивката домакините се възползваха от численото си предимство и откриха резултата. Илия Димитров изведе Карлуш Франса сам срещу Серджио Падт. Вратарят на гостите спаси първия удар на бразилеца, но нападателят се разписа при добавката с глава.

В края на двубоя Антонио Вутов също бе изгонен след грубо нарушение срещу Педро Мачадо.

Лудогорец остава на върха в класирането с актив от 23 точки. Локомотив София се изкачи до 6-ата позиция в подреждането с 21 пункта.